Rajza na Wrocław

Czas na nowy cykl na blogu. O Wrocławiu, o miejscach, które odegrały znaczącą lub mniej istotną rolę w wydarzeniach na przestrzeni lat, o miejscach, które stoją do dziś i aż drżą by podzielić się tajemnicami, jakie skrywają oraz o miejscach, które już nie wrócą, zostały zniszczone, zniknęły. Tworząc ten cykl chcę przybliżyć Wam oraz przypomnieć sobie dlaczego moje miasto, w którym spędziłem ponad ćwierć wieku życia jest wyjątkowe. Na swój sposób.

Tak, wiem, że tytuł cyklu jest niepoprawny gramatycznie. Taki mi się podoba i taki ma być :)


gDziś o Dworcu Głównym we Wrocławiu, a właściwie czego to miejsce było świadkiem 23. kwietnia 1943 roku. Niektórzy już wiedzą o co chodzi, wszak miłośników Wrocławia i jego historii nie brakuje ale i tak napiszę. Choćby dla jednej osoby, która miałaby się dzięki temu dowiedzieć czegoś nowego. 23. kwietnia 1943 roku na Dworcu Głównym (Hauptbahnhof) we Wrocławiu (rzecz jasna Breslau) wybuchła bomba. I tu trzeba się trochę cofnąć.
W maju 1942 utworzona została „Osa” – Organizacja…WIĘCEJ


    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>